Egyetemek, főiskolák
Budapesti Metropolitan Egyetem Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Kar vezetés és szervezés |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Levelező | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: támogatott | |
Minimumpont: 50 |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
vezetés és szervezés mesterképzési szak ››
(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Minden jelentkezőnek előzetes kreditelismerési kérelmet kell benyújtani a Kreditátvételi Bizottsághoz legkésőbb 2023. december 15-ig. Ennek módjáról a Felvételi Iroda e-mailben értesíti a jelentkezőket.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
Az emberi erőforrás tanácsadó, marketing, Master of Business Administration (MBA), nemzetközi gazdaság és gazdálkodási, turizmus-menedzsment, vállalkozásfejlesztés, vezetés és szervezés mesterképzési szakokon
Az Intézmény a felvételi pontokat az oklevél két tizedes jegy pontosságú átlagából számolja ki. Az oklevél átlaga nem azonos az oklevél minősítésével, ezért a pontszámításhoz feltétlenül csatolandó dokumentum az oklevélátlag-igazolás (két tizedes jegy pontossággal), amely lehet az intézmény által kiadott igazolás, vagy a leckekönyv/oklevélmelléklet ezt igazoló oldala.
Az oklevélátlag egész száma az alábbi fix pontokkal számítandó:
2-es 60 pont
3-as 70 pont
4-es 80 pont
5-ös 90 pont
A két tizedes jegy utolsó jegyét kerekítve 0-4-ig nullára 5-9-ig egyre, ami hozzáadódik az első tizedes jegyhez, majd az egész számhoz.
Pl. az oklevélátlag 3,66, akkor a 3-as ért 70 pont jár a két tizedes a 66 az utolsó jegyét a 6-ot felfelé kerekítjük 1-re, ami hozzáadódik az első 6-hoz, így 7 lesz, vagyis 70+7 =77 az oklevél átlag alapján kapott pont.
Nyelvvizsgákért adható többletpontok
Egy nyelvvizsgáért csak abban az esetben jár többletpont, ha az szakmai felsőfokú (C1), amelyért 8 többletpont adható.
Ha a jelentkező két felsőfokú (C1) nyelvvizsgával rendelkezik (eltérő nyelvekből), akkor 8 többletpont adható.
Ha a jelentkező két, minimum középfokú (B2) nyelvvizsgával rendelkezik (eltérő nyelvekből) és amelyből az egyik szakmai, 6 többletpont adható a szakmai nyelvvizsgáért.
Ha a jelentkező három, minimum középfokú (B2) nyelvvizsgával rendelkezik (eltérő nyelvekből), 4 többletpont adható.Kommunikáció- és médiatudomány
Kommunikáció- és médiatudomány mesterképzési szakon az alábbi többletpontok csak a lent leírtak megléte esetén szerezhetők:
- 5 pont adható a kommunikáció, média területen eltöltött, minimum 6-12 hónapos gyakorlat estén, a munkáltató által igazolt szakmai gyakorlatért vagy munkaviszonyért, a munkakör megjelölésével (nem számítható be az alapvégzettség megszerzéséhez szükséges kötelező szakmai gyakorlati idő),
- 10 pont adható a kommunikáció, média területen eltöltött, legalább egyéves, a munkáltató által igazolt szakmai gyakorlatért vagy munkaviszonyért, a munkakör megjelölésével.
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- oklevélátlag alapján: 90 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 1 pont
- fogyatékosság: 1 pont
- gyermekgondozás: 1 pont
- hátrányos helyzet: 1 pont
- 1. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 8 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 8 pont
- 2. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 6 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 4 pont
- intézményi TDK 1. helyezés: 5 pont
- intézményi TDK 2. helyezés: 3 pont
- OTDK 1-3. hely: 10 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OTDK/TDK igazolás
A szak más intézményben