Egyetemek, főiskolák
Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar szlavisztika |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Nappali | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: támogatott | |
Kapacitás: 1 < 5 |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
szlavisztika mesterképzési szak ››
(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)Specializálódás a képzés során
Az egyes mesterképzési szakoknál megadott specializációk indítása kari hatáskörbe tartozik. A Kar állapítja meg azok indításához szükséges minimális létszámot is.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A mesterszakos felvételi vizsgák pontos időpontjáról és helyéről - a szakoknál megadott időtartamon belül - írásban értesítik a felvételizőket három héttel a vizsgát megelőzően.
A járványhelyzet alakulásától függően a felvételi vizsga lebonyolításának módja változhat, amelyről minden jelentkezőt külön értesítenek.
- A felvételi többletpontoknál az OTDK I-III. helyezésekért az alábbi többletpontok szerezhetők: I. helyezés 3 pont, II. helyezés 2 pont, III. helyezés 1 pont.- A Pro scientia aranyéremért 5 többletpont jár.
Azok a jelentkezők, akik a kiválasztott mesterképzési szakra nem a teljes kreditérték beszámításával figyelembe vehető alapképzési szakról jelentkeznek, ajánlatos előzetes kreditelismerési kérelmet benyújtaniuk a Karhoz annak megállapítása érdekében, hogy előtanulmányaik alapján jelentkezésüket fogadni tudja-e az Intézmény. A felvételi tájékoztatóban a szak nevére kattintva olvasható az aktuális képesítési követelmények jogszabály szerinti bemeneti feltétel. A kérelmeket a BTK honlapjáról letölthető űrlap kitöltésével és az előírt mellékletek (hitelesített leckekönyvi másolatok, kurzusleírások) csatolásával lehet benyújtani legkésőbb 2021. október 29-ig a BTK Tanulmányi Osztályára.
A levelező képzésekben igyekszik a kar a meghirdetett kéthetenkénti péntek-szombati konzultációs rendszert fenntartani, de a hétvégére eső ünnepnapok és a munkanapok hivatalos áthelyezései (szombati munkanapok) ezt nem mindig teszik lehetővé. Ilyen esetekben átmenetileg gyakrabban (egymást követő hetenként is) lehetnek a konzultációs hétvégék.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
Abban az esetben, ha a mesterképzésre jelentkezők felsőfokú oklevele nem tartalmaz minősítést, akkor a felvételizőnek csatolnia kell az ezen adatot tartalmazó hiteles és azonosítható leckekönyv- (e-leckekönyv) vagy a diplomamelléklet-másolatát. Ilyen adat hiányában nem lehet felvételi pontot számítani.
A mesterképzésnél a felvételi többletpontok közül az OTDK/TDK kategóriában csak az OTDK 1-3. helyezéseket igazoló okleveleket kell csatolni, mert ezekre adható pont.
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- felvételi vizsga: 70 pont
és
- oklevél minősítése alapján: 20 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 4 pont
- fogyatékosság: 2 pont
- gyermekgondozás: 1 pont
- hátrányos helyzet: 1 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 3 pont
- 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
- OTDK 1-3. hely: 3 pont
- Pro Scientia aranyérem: 5 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, nyelvvizsgát igazoló dokumentum
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, oklevélmelléklet/leckekönyv, OTDK/TDK igazolás, szakmai tevékenység igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
|