Egyetemek, főiskolák
Milton Friedman Egyetem nemzetközi gazdaság és gazdálkodás |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Levelező | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: 300000 Ft | |
Minimumpont: - |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterképzési szak ››
(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A mesterképzési szakok esetében - amennyiben nem a rendeletben meghatározott szakon szerzett szakképzettség birtokában kerül sor a jelentkezésre - a felvétel feltétele az előzetes kreditelismerési eljárás pozitív döntése. Az előzetes kreditelismerési eljárást az Intézmény honlapján - a Felvételizőknek rovatban - található formanyomtatvány segítségével kell kérni. Azon szakképzettségekről, amelyek birtokában nem kell megindítani az eljárást, ugyanitt található információ. Annak érdekében, hogy az elbírálásra megfelelő idő álljon rendelkezésre, a kérelmet legkésőbb 2023. május 30-ig el kell juttatni az Intézményhez.
A szóbeli felvételi vizsgára 2023. május 16-18. között délután kerül sor, várhatóan videokonferencia rendszeren keresztül.Az angol nyelvű mesterképzési szakok esetében a felvétel feltétele angol nyelvből - a szakterületnek megfelelő - legalább B2 szintű (középfokú) komplex nyelvtudás.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- szakmai és motivációs beszélgetés: 90 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 1 pont
- fogyatékosság: 1 pont
- gyermekgondozás: 1 pont
- hátrányos helyzet: 1 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 10 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 7 pont
- 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 10 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 7 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum
Felvételi vizsgatárgyak
|
A szak más intézményben