Egyetemek, főiskolák
Eötvös Loránd Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar pénzügy |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Levelező | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: támogatott | |
Minimumpont: - |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A felvételi vizsgára (írásbeli vizsga, valamint szakmai és motivációs beszélgetés) 2023. december 11-22. között kerül sor. A személyre szóló pontos felvételi vizsgaidőpontokról és azok részleteiről 2023. december 9-ig elektronikus úton, az e-felvételi rendszerben megadott e-mail címre megküldött névre szóló behívólevélben tájékoztatják a jelentkezőket.
A felvételi során, az alapképzési diplomán túl minden mesterszak esetén, a hozott tanulmányi pontok számításához, valamint a mesterképzés bemeneti kreditkövetelményének teljesítése elbírálásához (az ún. előzetes kreditelismerési eljárás lefolytatás), a jelentkező leckekönyvének másolatát, vagy elektronikus tanulmányi rendszerből nyomtatott leckekönyvét, vagy oklevélmellékletét (a mesterképzés bemeneti kreditkövetelményének vizsgálatához ajánlottan valamennyi korábbi felsőoktatási képzése vonatkozásában) köteles mihamarabb pdf formátumban feltölteni a felvi.hu oldalra a jelentkezés dokumentumai közé. Az előzetes kreditelismerési eljárást a kar hivatalból lefolytatja, amelynek eredményéről határozatban tájékoztatja a jelentkezőt.
A felvételi eljárásban hozott tanulmányi pont, valamint többletpont kizárólag az e-felvételi rendszerébe feltöltött dokumentum alapján adható. A kar az e-mailen, postán vagy személyesen közvetlenül hozzá benyújtott dokumentumokat nem veszi figyelembe.
A felvételi eljárás vizsgadíja egyszeri 4.000 Ft (függetlenül a megjelölt képzések számától), amelyet a behívólevélben foglaltak szerint kell teljesíteni.
A Gazdaságtudományi Kar mesterszakjain a felvétel feltétele, hogy a felvételiző rendelkezzen középfokú (B2) komplex típusú államilag elismert vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga-bizonyítvánnyal, angol, francia, német, olasz, orosz vagy spanyol nyelvből.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
A felvételi eljárás során szerezhető maximális összpontszám 100 pont, amelynek számítása az alábbiak szerint történik.
A) Hozott tanulmányi pontok (számítási mód: az alapvégzettségben teljesített tantárgyak kreditértékének és érdemjegyének szorzatából képzett összeget a teljesített tárgyak kreditjeinek összegével elosztva, a kapott eredményt néggyel megszorozva és egész számra kerekítve): maximum 20 pont
B) A felvételi vizsga eredménye: maximum 70 pont (amelynek részei: írásbeli vizsga: maximum 60 pont + szakmai és motivációs beszélgetés: maximum 10 pont)
C) többletpontok: maximum 10 pont.
1. (A felvételihez szükséges első diplomán túli) felsőfokú végzettség(ek)ért összesen legfeljebb 6 többletpont adható az alábbiak szerint:- szakirányú továbbképzésben szerzett oklevél: 2 pont
- főiskolai szintű/BSc/BA oklevél: 3 pont
- egyetemi szintű/MSc/MA oklevél: 4 pont
- PHD/DLA fokozat: 6 pont
2. A második és további nyelvvizsgá(k)ért összesen legfeljebb 4 többletpont adható.
Egy idegen nyelvből csak egy nyelvvizsgára adható pont. A jelentkező valamennyi nyelvvizsgával kapcsolatos adatát adja meg a jelentkezése során (azt is, amelyet első nyelvvizsgaként kíván figyelembe vetetni. Egy középfokú B2 típusú nyelvvizsgát a pontszámítás során (első nyelvvizsgaként) figyelmen kívül hagyunk. A második nyelvvizsga nem szükségképpen időrendi sorrendet takar. Több nyelvvizsga esetén a jelentkező számára előnyösebb pontszámítást eredményező sorrend szerint adható többletpont.
3. Szakmai tudományos munkáért összesen legfeljebb 6 többletpont adható, ezen belül: - megjelent/elfogadott publikáció: a pontszámítás során tudományos, referált folyóiratban megjelent vagy közlésre elfogadott közleményre adható.
4. Előnyben részesítés körében összesen legfeljebb 3 többletpont adható az alábbiak szerint:
- GYES: 2 pont
- fogyatékosság: 2 pont
- hátrányos helyzet: 1 pont
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- hozott tanulmányi eredmény: 20 pont
és
- írásbeli vizsga: 60 pont
és
- szakmai és motivációs beszélgetés: 10 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 3 pont
- fogyatékosság: 2 pont
- gyermekgondozás: 2 pont
- hátrányos helyzet: 1 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 4 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 2 pont
- 2. nyelvvizsga/felsőfokú (C1) írásbeli: 2 pont
- 2. nyelvvizsga/felsőfokú (C1) szóbeli: 2 pont
- 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 4 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 2 pont
- 3. nyelvvizsga/felsőfokú (C1) írásbeli: 2 pont
- 3. nyelvvizsga/felsőfokú (C1) szóbeli: 2 pont
- demonstrátor: 2 pont
- előadás tartás tudományos konferencián: 2 pont
- felsőfokú végzettség: 6 pont
- intézményi TDK 1-3. hely: 2 pont
- intézményi TDK különdíj: 1 pont
- megjelent/elfogadott publikáció 1.: 3 pont
- OTDK 1-3 hely vagy különdíj: 3 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, oklevélmelléklet/leckekönyv
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, OTDK/TDK igazolás, szakmai tevékenység igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
|
és
|
A szak más intézményben