Egyetemek, főiskolák
Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnöki |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: 500000 Ft | |
Minimumpont: - |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnöki mesterképzési szak ››
(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Mesterképzésre történő jelentkezéskor a kreditelismerési kérelmet abban az esetben kell beadni, amennyiben a jelentkező végzettsége nem számítható be teljes kreditértékben az adott mesterképzési szakon. Amennyiben több szakra is jelentkezett, minden szak esetében állítson ki kreditelismerési kérelmet (minden melléklettel), és juttassa el a Kar Tanulmányi Osztályára.
A kreditelismerési kérelem elérhető: http://mek.unideb.hu/
A kreditelismerési kérelem benyújtásának határideje: 2023. november 15. A kérelem benyújtásának elmulasztása a felvételi eljárásból való kizárást vonja maga után.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
Nyelvvizsgáért adható többletpontok:
Második (az elsőtől eltérő nyelvből tett) közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgáért jár többletpont. Azonos nyelvből tett általános és szakmai nyelvvizsgáért egyszer jár többletpont!
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- felvételi elbeszélgetés: 40 pont
és
- oklevél minősítése alapján: 50 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 5 pont
- fogyatékosság: 5 pont
- gyermekgondozás: 5 pont
- hátrányos helyzet: 5 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 5 pont
- intézményi TDK 1-3. hely: 5 pont
- OTDK 1-3. hely: 10 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, oklevélmelléklet/leckekönyv, OTDK/TDK igazolás
Felvételi vizsgatárgyak
|
A szak más intézményben