Egyetemek, főiskolák
Eötvös Loránd Tudományegyetem Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ tanári [2 félév [testnevelő tanár]] |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Levelező | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 2 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: támogatott | |
Minimumpont: - |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A 2 féléves tanárképzésre a szakterületnek megfeleltethető nem tanári szakképzettséggel és mesterfokozattal, vagy korábbi egyetemi végzettséggel rendelkező felvételiző nyújthat be jelentkezést. A megfeleltethető diszciplináris mesterképzések a tanárszakok leírásában, valamint a Tájékoztató Tanárképzésről szóló fejezetében található KIM közleményben olvashatók.
A 2 féléves szaktanárképzésre a szakterülettel azonos korábbi főiskolai szintű tanári végzettségű, valamint osztatlan tanárképzésben általános iskolai szakképzettséggel rendelkező személy jelentkezhet. A felvétel feltétele, hogy a jelentkező a jelentkezéskor fennálló vagy azt megelőzően megszűnt, pedagógus munkakörre szóló közalkalmazotti jogviszonyában vagy munkaviszonyában Pedagógus I. vagy annál magasabb fokozatra szóló besorolással rendelkezik.
A 4 féléves képzésre tanítói, vagy a szakterülettől eltérő tanári végzettséggel rendelkezők jelentkezhetnek.
A 2022. évi felvételi eljárásban 4 féléves matematikatanár, biológiatanár, fizikatanár, kémiatanár, technika- és tervezés-tanár, ének-zene tanár, vizuáliskultúra-tanár, testnevelő tanár; horvát és nemzetiségi horvát nyelv és kultúra tanára, szlovén és nemzetiségi szlovén nyelv és kultúra tanára képzésre az ITM közleményben megadott BA/BSc fokozattal rendelkezők is jelentkezhetnek.
A gyakorlati és a szóbeli vizsgák időpontjáról és pontos menetéről, illetve a vizsga díjának (4 000 Ft) befizetési módjáról elektronikus levélben a Tanulmányi Hivatal küld értesítést a jelentkező e-felvételi rendszerben megadott email címére. A vizsgaszervezéssel és követelményekkel kapcsolatban kapcsolatban kérik, hogy kövessék a Központ honlapját (https://sek.elte.hu/kepzesek).
A különeljárási díj befizetésének elmulasztása a felvételi eljárásból való kizárást vonja maga után. A különeljárási díj visszafizetésére nincsen lehetőség. A szóbeli és a gyakorlati felvételi vizsgákat a Központ 2023. május 22. és július 12. közötti időszakban bonyolítja. Vizsgát csak az Intézmény által megadott időpontban lehet tenni.
A pontszámításhoz szükséges és a szóbeli felvételi vizsgakövetelményben előírt (rendelkezésre álló) dokumentumok (motivációs levél, szakmai önéletrajz, munkáltatói igazolás, oklevél minősítéséről szóló igazolás – ha az oklevélen nincs minősítés –, többletpontokat igazoló dokumentumok) e-felvételi rendszerbe történő feltöltési határideje: 2023. február 15. A határidőt követően kiállításra kerülő dokumentumokat mihamarabb töltse fel az e-felvételi rendszerbe. A (rendelkezésre álló) csatolandó dokumentumok megadott határidőre történő beküldésének, valamint a felvételi különeljárási díj befizetésének elmulasztása a felvételi eljárásból való kizárást vonja maga után.
A külföldi felsőoktatási intézményben szerzett oklevéllel rendelkezőknek a jelentkezéshez csatolniuk kell az oklevelük másolatát és igazolást az oklevél minősítéséről (pl. oklevélmelléklet), valamint mindkettő hiteles magyar fordítását is, ha nem angol, német vagy francia nyelven lettek kiállítva.
A 2 féléves testnevelőtanár mesterképzési szak bemeneti feltétele: az 1993. évi felsőoktatási törvény szerinti főiskolai szintű testnevelő tanár szakon tanári szakképzettség.
A felvételi vizsga követelményei a https://www.ppk.elte.hu/felvetelizoknek/mesterkepzesek oldalon tekinthetők meg.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
A pontszámítás szabályai:
1.) Többletpontok: max. 10 pont
- az előnyben részesítés alapján maximum 5 pont
- nyelvtudás alapján maximum 5 pont
Egy nyelvből csak egy nyelvvizsga vehető figyelembe.
2.) Hozott tanulmányi eredmény: max. 15 pont
Hozott tanulmányi eredmény számítása a korábbi oklevél minősítése alapján történik:
- jeles: 15 pont
- jó: 10 pont
- közepes: 5 pont
3.) szakterülethez kapcsolódó felvételi vizsga: max. 75 pont
Megoszlása: maximálisan 25 pont adható a motivációs levél és a szakmai önéletrajz értékelésére és maximum 50 pont adható a szóbeli felvételi vizsgán nyújtott teljesítményért.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Felvételi pontok:
- hozott tanulmányi eredmény: 15 pont
és
- motivációs levél és a szakmai önéletrajz: 25 pont
és
- szóbeli vizsga: 50 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 5 pont
- fogyatékosság: 2 pont
- gyermekgondozás: 1 pont
- hátrányos helyzet: 2 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 3 pont
- 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: egészségügyi/orvosi igazolás, felsőfokú oklevél, motivációs levél és/vagy önéletrajz
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum
Felvételi vizsgatárgyak
|
A szak más intézményben