Egyetemek, főiskolák
Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar osztatlan tanári [10 félév [holland nyelv és kultúra tanára; történelemtanár]] |
Képz. szint: Osztatlan képzés | |
Munkarend: Nappali | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 10 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: támogatott | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: önköltséges | |
Kapacitás: 1 < 40 |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú és felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevelek
adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből.
Kivétel, azaz fel kell tölteni a tanítói oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett,
illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést idegen nyelven végezte a jelentkező és a záróvizsgát is
idegen nyelven tette le.
Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, oklevélmelléklet vagy leckekönyv vagy oklevélátlag-igazolás benyújtása is szükséges.
A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – az intézmény a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével is rangsorolja, és ennek során eltekint az emelt szintű érettségi követelményektől is.
- kitűnő/jeles minősítésű oklevél: 400 pont,
- jó minősítésű oklevél: 400 pont,
- közepes minősítésű oklevél: 355 pont,
- elégséges minősítésű oklevél: 310 pont.
Az összpontszám megállapításakor ehhez adják hozzá az esetleges többletpontokat.
Felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevéllel rendelkező jelentkezőket az intézmény a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével is rangsorolja, és ennek során eltekint az emelt szintű érettségi követelményektől is.
- kitűnő/kitüntetéses/kiváló/jeles minősítésű oklevél: 400 pont,
- jó minősítésű oklevél: 400 pont,
- közepes minősítésű oklevél: 355 pont,
- elégséges minősítésű oklevél: 310 pont.
Az összpontszám megállapításakor ehhez adják hozzá az esetleges többletpontokat.
Specializálódás a képzés során
- a saját alapképzési szakjuk másik szakiránya vagy az alapképzési szak adott szakirányának további szakterületi ismereteit tartalmazó specializáció (illetve specializációs csomag),
- vagy egy másik alapképzési szak alapvető szakterületi ismereteire épülő, ún. modul (minor).
Kivétel ez alól a pszichológia alapképzési szak. Itt nincs szakon belüli vagy kívüli specializáció, szakirány vagy egy másik alapképzési szak alapvető szakterületi ismereteire épülő modul választására lehetőség.
A Német Nyelv és Irodalom Tanszék, igazodva a munkaadói és hallgatói igényekhez, 50 kredites, gyakorlatorientált üzleti és gazdasági specializációkat indít a német szakos és más alapszakos hallgatók számára. A specializáció célja, hogy olyan gyakorlati ismereteket közvetítsen, amelyek elősegítik a hallgatók elhelyezkedését mind a profitorientált, mind pedig a non-profit szférában.
A specializációk legfontosabb tárgyai: jelenkori ország- és társadalomismeret, kortárs német nyelvű kultúrák, üzleti kommunikáció (szóban és írásban), gazdasági német nyelv, interkulturális kommunikáció, prezentációs technikák és különböző szaknyelvi fordítási gyakorlatok. A gyakorlati kurzusok során hallgatóink elsajátítják a modern digitális tartalmak közvetítését és az online kommunikáció módszereit és eszközeit is. A képzéshez kapcsolódó külső szakmai gyakorlat a sikeres munkaerőpiaci elhelyezkedést alapozza meg.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A Kar annak a jelentkezőnek a jelentkezését fogadja el, aki tiszteletben tartja a református keresztény erkölcsi és szellemi értékeket, és ezeknek megfelelő viselkedést tanúsít.
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
A gyakorlati és saját vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.
|
és
|
A szak más intézményben
intézmény | irányszám |
Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar (DE-BTK) | 1 < 5 |
ELTE Tanárképző Központ (ELTE-TKK) | 1 < 5 |