Egyetemek, főiskolák
Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Informatikai Kar programtervező informatikus (angol nyelven) |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Nappali | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: támogatott | |
Minimumpont: 50 |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
programtervező informatikus mesterképzési szak ››
(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)Specializálódás a képzés során
A 2 éves programtervező Informatikus (Computer Science) MSc szak "dual degree" (kettős diploma) formában indul az EKKE és az ausztriai Johannes Kepler Universitat közös szervezésében, kizárólag nappali tagozaton. A képzés nyelve mindkét helyen angol. A hallgatók mindkét egyetemmel jogviszonyt létesítenek, a tanulmányaik végén pedig mindkét egyetemen egy-egy mesterszintű diplomát szereznek. A szak két specializációt kínál: szoftvertechnológia és adattudomány. A képzés Egerben indul, ahol - specializációtól függően - fél vagy 1 évet lehet eltölteni, majd Linzben folytatódik a harmadik félév végéig, végül a képzést lezáró félévben a szakdolgozat akár Egerben, akár Linzben is elkészíthető. A képzés nemzetközi színvonalú programot kínál, amelyben a kurrens technológiák és módszertanok mélyebb ismeretét az EKKE és a JKU elismert professzorainak és oktatóinak előadásában ismerhetik meg a hallgatók, mind elméleti, mind gyakorlati oldalon, a hazai és a nemzetközi tanulmányok minden szempontból előnyös ötvözeteként. A képzés mindkét intézményben állami ösztöndíjas formában is zajlik.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A szakon az eredményes tanuláshoz angol nyelvből
általános vagy szakmai, legalább B2 szintű komplex nyelvvizsga szükséges.
A felvételi vizsgák időpontjáról, helyéről, illetve a vizsga különeljárási díjának befizetési módjáról az Egyetem a vizsga előtt kb. 2 héttel elektronikus levélben – a jelentkezés során megadott e-mail címre – értesítést küld.
A felvételi vizsga követelménye, illetve az egyes mesterképzési szakok felvételéhez előzményként elfogadott szakok és további követelmények https://uni-eszterhazy.hu/egyetem/m/felvetelizok/mesterkepzes/diszciplinaris-mesterkepzesi-szakok honlapon tekinthetők meg. Amennyiben a jelentkező nem rendelkezik a felvétel feltételeként meghatározott teljes kreditértékű oklevéllel, haladéktalanul, de legkésőbb 2023. június 13-ig kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie a fenti honlapon elérhető tájékoztató szerint.
Amennyiben tanári mesterképzésre jelentkezik, mindenképpen tanulmányozza át A tanári mesterképzésről szóló fejezetet.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
A mesterképzésre jelentkező összpontszámát azokon a szakokon ahol felvételi elbeszélgetés van (motivációs vagy szakmai) a beszélgetésen szerzett pontok és a korábbi főiskolai, egyetemi, alap- és mesterképzésben, önálló felsőfokú végzettség megszerzését tanúsító oklevél minősítése alapján számított pontok összegzésével és a többletpontok hozzáadásával kell meghatározni az alábbiak szerint:
a) a motivációs beszélgetésen és a felvételi elbeszélgetésen összesen maximum 50 pont,
b) a korábbi főiskolai, egyetemi, alap- és mesterképzésben, önálló felsőfokú végzettség megszerzését tanúsító oklevél minősítése alapján maximum 40 pont (oklevél minősítése×8),
c) legfeljebb 10 többletpont szerezhető.
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- felvételi elbeszélgetés: 50 pont
és
- oklevél minősítése alapján: 40 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 4 pont
- fogyatékosság: 4 pont
- gyermekgondozás: 4 pont
- hátrányos helyzet: 1 pont
- 1. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 8 pont
- 1. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 4 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 8 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 4 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 4 pont
- Országos TDK 1-3. hely: 8 pont
- sporteredmény: országos bajnokság 1-3. hely: 3 pont
- sporteredmény: Világ- és Európa-bajnokság 1-3. hely: 5 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, nyelvvizsgát igazoló dokumentum
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, OTDK/TDK igazolás, sporteredmény igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
|
A szak más intézményben