Egyetemek, főiskolák
Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar gépészmérnöki (angol nyelven) (Szombathely) |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: 500000 Ft | |
Minimumpont: - |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
gépészmérnöki mesterképzési szak ››
(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A felvételi vizsgákkal kapcsolatos információk és a vizsgatematika a Kar honlapján érhetők el (http://www.inf.elte.hu).
A felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, valamint a leckekönyv azon része, amelyik a szakdolgozati jegyet és a záróvizsga minősítését igazolja.
Ha a jelentkező nem rendelkezik a mesterképzésre történő belépéshez szükséges teljes kreditérték beszámítással elfogadható oklevéllel, akkor az előzetes kreditelismerési eljáráshoz, 2023. május 15-ig beküldendő dokumentumok az ELTE IK Dékáni Titkárságára (Benczekovits Bernadett Villő, bernadett@inf.elte.hu) a következők: oklevél másolat; ha nincs oklevél, akkor hallgatói jogviszony-igazolás, valamint a leckekönyv másolata és az elvégzett kurzusok tantárgyi tematikái.
Csak olyan dokumentum alapján számítható pontszám, ami az intézmény által hitelesített (tehát a tanulmányi rendszerből lementett monitorkép nem megfelelő), és amiből egyértelműen kiderül, hogy az a jelentkező igazolása, tehát – egyazon állományon belül - a személyes adatokat tartalmazó oldal feltöltése is szükséges minden egyes dokumentum esetében. Megfelelő dokumentum hiányában az adott jogcímen járó pontszám nem számolható. A szükséges dokumentumokat a hiánypótlási határidő végéig fel kell tölteni a jelentkezéshez. Az Intézmény a felvételi eljárás során a jelentkezőkkel elsősorban elektronikus úton, speciális esetben telefonon kommunikál. A jelentkező saját felelőssége, hogy olyan e-mail címet ad meg a jelentkezésnél, amit napi/heti rendszerességgel olvas, így ezzel kapcsolatos reklamációt nem fogadnak el.
Amennyiben a járványügyi helyzet indokolja, a személyes megjelenést igénylő szóbeli felvételi vizsgát online módon, az ingyenesen letölthető Microsoft Teams-en keresztül szervezik. A részletekről és teendőkről a felvételi jelentkezés során megadott e-mail címre küldenek tájékoztatást.
A képzéssel kapcsolatos információk az alábbi oldalon érhetők el:
http://sit.inf.elte.hu/?page_id=92
További információk a képzéssel kapcsolatban az alábbi e-mail címen kérhetők: je@inf.elte.hu
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
Hozott pont jogcímen maximum 45 pont szerezhető, a hozott pontokat az alábbi szabály szerint kell számolni: (szakdolgozati jegy x 6) + (záróvizsga minősítése x 3).
A szerzett pontokat (45 pont) az alábbi három módon szerezheti meg a jelentkező:
- vagy a szóban történő felvételi vizsgán,
- vagy kiválthatja a felvételi szóbeli szakmai felelet részét úgy, hogy a szóbeli feleletet helyettesítheti előzetes jó tanulmányi eredményeivel, az alábbi szabály szerint: ha a jelentkező előzetes tanulmányai során minden félévben legalább 4,00 tanulmányi átlaggal rendelkezik, akkor 43 pontot kap, ha legalább 4,50 volt a tanulmányi átlaga minden félévben, akkor 45 pontot kap,
- vagy a hagyományos tanulmányi átlag (az alapszakos tanulmányai során teljesített tárgyak kumulált hagyományos átlaga) alapján, az alábbi szabály szerint kaphat pontokat: 3,50 - 3,99 átlag: 40 pont; 4,00 - 4,49 átlag: 43 pont; 4,5 - 5,00 átlag: 45 pont.
A szerzett pont - abban az esetben, ha az jobb eredményt ad az összpontszámra - duplázható. Amennyiben a felvételi pontszámítás a szerzett pont duplázásával történik, a hozott pontokat nem kell figyelembe venni.
Többletpontból az előtanulmányokhoz kötelezően előírt nyelvvizsgán túli nyelvtudásért adható többletpont. Emellett azonos nyelvből, de eltérő szinten tett komplex nyelvvizsgák esetén, kizárólag a magasabb szintű nyelvvizsgára adható többletpont, azzal a kikötéssel, hogy a jelentkező ezen felül rendelkezik egy másik nyelven tett legalább középfokú komplex nyelvvizsgával. Az ezen a jogcímen szerezhető többletpontok száma 5 pont.
A hozott pont jogcímek igazolásaival kapcsolatban a jelentkezést követően részletes tájékoztatót kap a jelentkező. A tájékoztatóban foglaltaknak nem megfelelő, illetve nem hiteles igazolás alapján nem számolnak hozott pontot.
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- felvételi elbeszélgetés: 45 pont
- szakdolgozati jegy: 30 pont
- záróvizsga minősítése: 15 pont
vagy
- felvételi elbeszélgetés duplázása: 90 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 5 pont
- fogyatékosság: 3 pont
- gyermekgondozás: 3 pont
- hátrányos helyzet: 5 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
- OTDK 1-3. hely: 5 pont
- TDK 1-3. hely: 3 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, oklevélmelléklet/leckekönyv
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OTDK/TDK igazolás
Felvételi vizsgatárgyak
|
A szak más intézményben