Egyetemek, főiskolák
Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Kar nemzetközi tanulmányok (1) (3) |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend.: Levelező | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Önköltség (félév): 280000 Ft | |
Kapacitás: 15 < 30 |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
nemzetközi tanulmányok mesterképzési szak ››
(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)Specializálódás a képzés során
A Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterképzés a befektetésösztönzés (investment management), míg a Nemzetközi tanulmányok mesterképzés az üzleti diplomácia (business diplomacy) és a nemzetközi szervezetek témakörére koncentrál. A Marketing mesterképzés kiemelten koncentrál a marketingkommunikációra, a szolgáltatások marketingjére és erőssége az üzleti nyelvi ismeretek fejlesztése, a marketingismeretek nemzetközi kontextusban történő átadása.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A nemzetközi gazdaság és gazdálkodás (angol nyelven), valamint a nemzetközi tanulmányok (angol nyelven) mesterképzési szakra jelentkezők nyelvi alkalmasságát a motivációs beszélgetésen méri fel a Felvételi Bizottság. A jelentkezéshez legalább B2 (középfokú) szintű nyelvtudás szükséges. Az állami ösztöndíjas és az önköltséges képzésre felvételt nyert hallgatók is idegennyelvi képzési hozzájárulást fizetnek, melynek összege: 120 000 Ft/félév.
Az előzetes kreditbeszámítással kapcsolatos információk a Kar honlapján (http://uni-bge.hu/kkk) találhatók.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Ennek eredményessége esetén az erről szóló kreditelismerési határozatot a felvételi eljárás során legkésőbb 2019. július 10-ig kell benyújtani. A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzésben legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, azok számára jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
A mesterképzési szakok motivációs beszélgetésén a Felvételi Bizottság a jelentkező (PowerPoint) prezentációja alapján értékeli a pályázó szakválasztási motiváltságát. A szakmai értékelés során a bizottság felméri a jelentkező általános társadalomismereti, közgazdasági tájékozottságát, valamint a választott szakterületnek megfelelő szakmai alapismeretekben való jártasságát.
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- motivációs beszélgetés és szakmai ismeretek: 40 pont
- oklevélátlag alapján: 50 pont
vagy
- utolsó 4 félév tanulmányi eredménye: 50 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 1 pont
- fogyatékosság: 1 pont
- gyermekgondozás: 1 pont
- hátrányos helyzet: 1 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 6 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
- 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 6 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
- intézményi TDK 1-3. hely: 4 pont
- OTDK 1-3. hely: 6 pont
- OTDK részvétel: 2 pont
- sporteredmény:Világ- és Európa-bajnokság 1-3. hely: 5 pont
- szakirányú szakmai gyakorlat: 5 pont
- szakmai oktatási tevékenység: 10 pont
- szaknak megfelelő OKJ-s végzettség: 3 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, motivációs levél és/vagy önéletrajz, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, OTDK/TDK igazolás, sporteredmény igazolása, szakmai tevékenység igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
|
A szak más intézményben