Egyetemek, főiskolák
Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kar gazdálkodási és menedzsment |
Képz. szint: Felsőoktatási szakképzés | |
Munkarend: Levelező | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: 220000 Ft | |
Minimumpont: 240 |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
gazdálkodási és menedzsment felsőoktatási szakképzés ››
(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú és felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevelek
adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből.
Kivétel, azaz fel kell tölteni a tanítói oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett,
illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést idegen nyelven végezte a jelentkező és a záróvizsgát is
idegen nyelven tette le.
Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, oklevélmelléklet vagy leckekönyv vagy oklevélátlag-igazolás benyújtása is szükséges.
Az oklevél minősítése alapján adható pontokat a következőképpen kell számítani:
- az oklevél minősítése alapján: a közepes (3) minősítésű oklevélért 280 pont, a jó (4) minősítésű oklevélért 340 pont, a jeles vagy kiváló minősítésű oklevélért 400 pont jár.
Az így kapott pontszámhoz a jelentkező által elért összpontszám meghatározása érdekében hozzá kell adni a többletpontokat.
Felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
- az oklevél minősítése alapján: a közepes (3) minősítésű oklevélért 280 pont, a jó (4) minősítésű oklevélért 340 pont, a jeles vagy kiváló minősítésű oklevélért 400 pont jár.
Az így kapott pontszámhoz a jelentkező által elért összpontszám meghatározása érdekében hozzá kell adni a többletpontokat.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, önkéntes katonai szolgálat igazolása, sporteredmény igazolása, szakirányú továbbképzés igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
A szak más intézményben