Egyetemek, főiskolák
Debreceni Egyetem Informatikai Kar gazdaságinformatikus |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: 345000 Ft | |
Kapacitás: 5 < 10 |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
gazdaságinformatikus mesterképzési szak ››
(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A diszciplináris (nem tanári) mesterképzési szakra jelentkezők számára a Tájékoztató megfelelő fejezetében (3. táblázat) található meg az az információ, hogy alapképzési oklevele milyen kreditértékkel számítható be az adott mesterképzési szakon. Ha nem teljes kreditértékkel beszámítható oklevéllel rendelkezik, kreditelismertetési eljárást kell kezdeményeznie a karnál. A kreditelismertetési eljáráshoz az Informatikai Kar honlapjáról (https://www.inf.unideb.hu/hu/felvetelizoknek) letölthető Adatlap kreditelismertetéshez nyomtatványt, a leckekönyv (vagy az oklevélmelléklet) másolatát és a tantárgyi tematikákat a Karhoz kell eljuttatni. Cím: Debreceni Egyetem Informatikai Kar Tanulmányi Osztály 4002 Debrecen, Pf. 400. Beküldési határidő: 2021. december 10.
A Debreceni Egyetem Tanulmányi és Vizsgaszabályzata lehetőséget biztosít arra, hogy szükség esetén azok a jelentkezők, akik nem teljesítik a bemeneti feltételeket, részismereti képzés keretében hallgatói jogviszonyt létesítsenek az egyetemmel, mely időszak alatt levelező tagozaton, önköltséges formában pótolhatják a hiányzó tárgyakat.
Felvételi követelmények a diszciplináris (nem tanári) mesterképzési szakokon:
a felvételi vizsga egy írásbeli és egy szóbeli részből áll. Az írásbeli felvételi vizsga tematikája szakonként a Kar honlapján (https://www.inf.unideb.hu/hu/felvetelizoknek) tekinthető meg. A szóbeli felvételi elbeszélgetés célja a jelentkező általános tájékozottságának, motivációjának, valamint eddigi szakmai tevékenységének felmérése, amelyre a felvételizőnek maximum kétoldalas írott anyagot (motivációs levelet) kell hoznia, melyben a mesterképzésbe való belépési szándékát indokolja. A jelentkezőnek az írásbeli vizsgán és a felvételi elbeszélgetésen is el kell érnie legalább 5 pontot, egyébként a jelentkezését kizárják.
A felvételi vizsga pontos időpontjáról és a lebonyolítás módjáról a kari honlapon tesznek közzé tájékoztatást, és a jelentkezőket is értesítik.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- felvételi elbeszélgetés: 20 pont
és
- írásbeli vizsga: 30 pont
és
- oklevél minősítése alapján: 40 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 5 pont
- fogyatékosság: 5 pont
- gyermekgondozás: 5 pont
- hátrányos helyzet: 5 pont
- 1. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 5 pont
- intézményi TDK 1-3. hely: 5 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OTDK/TDK igazolás
Felvételi vizsgatárgyak
|
és
|
A szak más intézményben