A lakóhelyhez közelebb eső intézményt választották
« vissza | 1 2 3 4 |
előre »
|
A jelentkezők előképzettsége
A gimnáziumot végzettek régión belüli aránya az átlagosnál (40 százalék) magasabb Észak-Magyarország (45 százalék), Észak-Alföld (41 százalék), valamint Dél-Dunántúl régiójában (41 százalék), míg ez az arány a Közép-Dunántúlon legalacsonyabb. A jelentkezők között magas a szakközépiskolát végzettek száma is: ha a régiókon belüli arányait nézzük, akkor átlag feletti (35 százalék) a régión belüli arányuk a nyugat-dunántúli (37 százalék), a közép-dunántúli (38 százalék) és közép-magyarországi (37 százalék), valamint a dél-alföldi (36,5 százalék) jelentkezők között. Diplomával a jelentkezők közül senki nem rendelkezett.
Nyelvtudás
Az őszi eljárás keretében jelentkezők közül legtöbben (21 százalék) rendelkezett középfokú C típusú nyelvvizsgával, 6 százalékuk pedig felsőfokú C típusú nyelvvizsgával. Aközépfokú C típusú nyelvvizsgával rendelkezők régión belüli arányát elemezve a nyugat-dunántúli jelentkezők 36 százalékának van ilyen nyelvvizsgája, míg a közép-dunántúli régióban ez az arány 27 százalék, az észak-alföldi régió esetében pedig csak 14 százalék volt.
Afelsőfokú Ctípusú nyelvvizsgával rendelkezők régión belüli aránya közép-magyarországi jelentkezőknél volt a legmagasabb, 8 százalék. Nyelvvizsga nélkül a legtöbben Dél-Alföldről jelentkeztek (74 százalék).
Többletpontok
A jelentkezők 29 százaléka igényelt többletpontot a felvételi eljárás során. Nemcsak nyelvtudásért, hanem más, meghatározott szempont szerint is kaphattak többletpontot a jelentkezők.Hátrányos helyzetért a jelentkezők 1,5 százaléka igényelt többletpontot. Átlag felett volt ez az arány a Dél-Alföld régióban, ahol a jelentkezők 3 százaléka, az Észak-Alföld régióban, ahol 3,5 százalékuk és Észak-Magyarországon, ahol a jelentkezők 2,8 százaléka kért plusz pontot e jogcímen.
A gyes, gyed miatt a legtöbben az észak-alföldi régióból (10 százalék) és Észak-Magyarországról (6 százalék) kértek többletpontot. A továbbtanulni vágyók 0,9 százalékasajátos nevelési igényű, fogyatékos volt. Az átlagosnál valamennyivel magasabb volt ez az arány Közép-Dunántúlon (1,1 százalék) és Közép-Magyarországon (1 százalék).
MegszerzettOKJ-végzettségért a jelentkezők 22 százaléka kért többletpontot. Közép-Dunántúlon és Közép-Magyarországon a jelentkezők 26-26 százaléka, Nyugat-Dunántúlon 23 százalékuk szerzett korábban OKJ-képesítést. Tanulmányi verseny jogcímen mindössze 3 jelentkező kért többletpontot: ketten Közép-Magyarországról, egy jelentkező pedig Dél-Alföldről.
Olimpiai bajnokságon szerzett helyezésért a keresztféléves jelentkezők 1 százaléka jutott hozzá többletponthoz. Ezen a címen a dél-alföldi jelentkezők 2 százaléka kapott pontot.
- 1. Közép-Magyarországról jelentkeztek a legtöbben
- 2. Régiónként is megmutatkozik a női többség
- 3. Előképzettség, nyelvtudás és egyéb többletpontok
- 4. Néhány adat a nagyobb egyetemi városokba jelentkezőkről
Kutatások
- Felsőoktatási Elemzési Jelentések - 6. évfolyam 1. szám, 2022. március
- Field period of EUROSTUDENT 8 research in Hungary has started
- Vegyél részt az EUROSTUDENT 8 kutatásban és nyerj belépőt az EFOTT-ra!
- Elindul az EUROSTUDENT 8 kutatás magyarországi adatfelvétele
- Megjelent a 2021-es DPR Hallgatói kutatás zárótanulmánya