A legnépszerűbb szakok között a mérnök informatikus
A műszaki informatika szak volt az egyik első azok közül, ahol BSc képzést indítottak. Elnevezése közben kicsit változott, mérnök informatikusra. Az idei jelentkezési statisztikák adatai szerint négy helyet lépett előre a tavalyi pozíciójához képest a nappali alapképzéses, első helyes jelentkezések alapján összeállított intézményi rangsorban. Tovább »
Kik jelentkeznek Budapestre?
Az egyes felsőoktatási intézmények vonzáskörzet szerinti elemzése mellett idén is végeztünk olyan összehasonlító elemzést, amely egyszerre több intézmény vizsgálatát tűzte ki céljául. Az előző évekhez hasonlóan a Budapestre jelentkezőket a legnépszerűbb öt intézményen keresztül vizsgáltuk. Tovább »
Gazdálkodási és menedzsment szak: a helyezés változatlan
Bár a név változott, a bolognai rendszerben gazdálkodási és menedzsment szaknak hívják (tavaly még közgazdasági volt a neve), a helyezés változatlan: akárcsak tavaly, idén is erre jelentkeztek a legtöbben. A képzési rendszer átalakulása miatt azonban ez a közel ötezer jelentkező 31 intézmény felvételizőiből adódik össze. Tovább »
Kik lehetnek szegedi egyetemisták?
Jóllehet általában a felsőoktatási intézményekbe jelentkezők száma csökkent tavalyhoz képest és a Szegedi Tudományegyetemre is kevesebben jelentkeztek idén, mint előző évben, az SZTE-re készülők száma így is közel tízezer. Nőtt az alapképzésre jelentkezők száma, csökkent, de még így is jelentős a diplomás képzést választók aránya. A jelentkezők kétharmada nappali tagozatot jelölt meg. Tovább »
Népszerű intézmények 2006-ban: az ELTE idén is favorit
Ha az első helyes jelentkezéseknél minden képzési formát és tagozatot figyelembe veszünk, akkor az egyik legszembetűnőbb eredmény, hogy az általános tendenciának megfelelően - néhány intézményt kivéve - legnépszerűbb intézményeknél számottevően csökkent a jelentkezői létszám. A második figyelemreméltó eredmény, hogy immár évek óta szinte alig változik az első tíz helyezett sorrendje. Tovább »
Aki nem tanul tovább, az is továbbtanul
Kiderült, hogy még azok körében is, akik nem jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, többségben vannak, akik szerint ma Magyarországon az érvényesüléshez szükséges a diploma. Ahogy azt is többen gondolják közülük, hogy itthon a diplomások többet keresnek. Azt viszont megcáfolták, hogy az érettségi után sokan külföldön akarnak tanulni, vagy dolgozni. Tovább »
Motivációk az érettségi után
Mi motiválja a középiskolásokat az érettségi után? A diploma vagy a szaktudás megszerzése? Továbbtanulás külföldön? Nyelvtanulás és egy későbbi felvételi ? Külföldi munkavállalás? A lehetséges válaszokat kereste az Educatio Kht. Felsőoktatási Műhelye a most záruló, középiskolások továbbtanulási motivációit vizsgáló kutatása során. Tovább »
Jelentkezési tendenciák kutatás
A 2000 óta tartó jelentkezői létszámváltozás az egyik legérdekesebb folyamat felsőoktatásban, amelyre azonban nem született még széles körben elfogadott és szakmailag megalapozott magyarázat. Az ismert oktatáskutatási programok, amelyek a közoktatás és a felsőoktatás összefüggéseivel, a felvételivel és továbbtanulás kérdéseivel foglalkoznak, eddig még nem tűzték ki célul a jelentkezési tendenciák szisztematikus vizsgálatát Tovább »
« vissza | elsõ oldal | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 |
utolsó oldal
|