Gyorsjelentés a 2017-es általános eljárás felvettjeiről II.
1 2 3 |
előre »
|
Kapcsolódó tartalmak
A legtöbb új hallgató a nagy tudományegyetemekre iratkozhat be. A felvettek több mint fele az elmúlt három évben szerezte az érettségijét. Az alapképzések közül a gazdálkodási és menedzsment, valamint a mérnökinformatikus szakokon több mint kétezren kezdik meg tanulmányaikat.
Az összes felvett közül a legtöbben az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem képzéseire kerültek be, valamennyi egyetemre több mint 5 ezer – az ELTE-re több mint 8 ezer – új hallgató iratkozhat be ősszel. Ez a felvettek 42%-a és az összes jelentkező közel harmada. A Pécsi Tudományegyetemre is közel 5 ezer, míg a Széchenyi István Egyetemre, a Budapesti Corvinus Egyetemre és a Szent István Egyetemre is 3 ezernél több jelentkező került be.
A legtöbb jelentkezőt felvett intézmények
(minden képzési szint, munkarend és finanszírozási forma)
Az állami ösztöndíjjal támogatott nappali munkarendű alap- és osztatlan mesterképzésekre felvettek közül szintén az ELTE vette fel a legtöbb jelentkezőt, 4800 főnél többet. Háromezernél több jelentkező került be a BME, a DE és az SZTE képzéseire. Több mint 14 500 főt, vagyis a jelentkezők közül minden hetediket (14%) e négy intézmény valamelyike vehette fel. A PTE-re pedig több mint 2 ezren jutottak be, az Óbudai Egyetem és a BCE felvettjeinek száma pedig egyaránt meghaladja a másfélezret.
A legtöbb jelentkezőt felvett intézmények
(alap- és osztatlan képzések, nappali munkarend, állami ösztöndíjas finanszírozási forma)
A karok felvett hallgatói létszám alapján képzett rangsorát valamennyi felvett között a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara vezeti több mint 2300 első helyes jelentkezővel. Több mint 2200 jelentkező a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Karára jutott be. Az első tíz helyezett között még további három főként gazdasági képzést kínáló kart találunk, a Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Karát, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karát és a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karát. Ezeken kívül három bölcsészettudományi kar (Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar, Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar) mellett két informatikai képzést nyújtó kar (Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar) jelenik meg a tíz legtöbb hallgatót felvett kar sorában.
A legtöbb jelentkezőt felvett karok
(minden képzési szint, munkarend és finanszírozási forma)
Az állami ösztöndíjjal támogatott nappali munkarendű alap- és osztatlan mesterképzésekre legtöbb hallgatót felvett 10 kar között szintén ott találjuk az ELTE-BTK-t, a BCE-GTK-t, a BME-VIK-t és az SZTE-TTIK-t, ezekre a karokra ezernél több jelentkező került be. E képzéseket vizsgálva azonban a legnagyobb felvetti létszámú 10 intézmény között van az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar és az ELTE Tanárképző Központ, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara, és a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar. E karokra is félezernél több jelentkező jutott be, akárcsak a KRE-BTK és a PPKE-BTK képzéseire.
A legtöbb jelentkezőt felvett karok
(alap- és osztatlan képzések, nappali munkarend, állami ösztöndíjas finanszírozási forma)
- 1. Legtöbb jelentkezőt felvett intézmények és karok
- 2. A legtöbb új hallgatóval rendelkező képzések
- 3. Demográfiai háttér