A keresztféléves jelentkezőkről számokban
1 2 3 |
előre »
|
Az idén februárban induló képzésekre összesen csaknem 5700-an jelentkeztek. Közülük ismét a nők voltak nagyobb arányban, egy felvételiző átlagosan 2,3 helyre jelentkezett. A mesterképzést megcélzók aránya idén is kimagasló volt, a jelentkezők csaknem 87 százaléka választotta ezen szakok valamelyikét. Az alapszakok között a gazdálkodási és menedzsment, a mesterképzések között a tanári, míg a karok közül a Corvinus Gazdálkodástudományi Kara volt a legnépszerűbb.
A 2013-as keresztféléves eljárás során összesen 5682-en jelentkeztek valamelyik felsőoktatási intézménybe. A jelentkezők csaknem kilencven százaléka maximum három helyre jelentkezett, az egy felvételiző átlagosan 2,31 helyet jelölt meg.
Ebben a felvételi eljárásban is a nők kerültek többségbe, 2866 nő mellett 2816 férfi jelentkezőt számolhatunk, de a normál felvételi eljáráshoz képest a nők előnye sokkal kisebb. A korábbi évekhez hasonlóan az idei keresztféléves eljárást elsősorban az idősebb korosztályokba tartozók választották. Az első helyen alapképzést megjelölők átlagéletkora 29,66 év, ezzel "maguk mögé szorítják" a 28,5 éves átlagéletkort produkáló, első helyen mesterképzésre jelentkezőket. A jelentkezők 98,3 százaléka magyar állampolgárságú, a legtöbb nem magyar állampolgársággal rendelkező jelentkező Szlovákiából (48 fő), Romániából (15 fő) és Szerbiából (13 fő) érkezett.
A keresztféléves eljárásokat az elmúlt négy évben a mesterszakra jelentkezők dominanciája jellemzi. Idén - akárcsak a tavalyi évben - az összes felvételiző több mint nyolcvanöt százaléka első helyen mesterképzési szakot jelölt meg.
Első helyen mesterképzésre jelentkezők az összes keresztféléves jelentkező százalékában
(minden munkarend és finanszírozási forma), 2008-2013
- 1. A keresztféléves jelentkezőkről számokban
- 2. Jelentkezők megoszlása képzési szint, finanszírozási forma és munkarend szerint
- 3. Legnépszerűbb szakok, karok