2010/IV. szám – A kiválóság jegyében II.
2011.07.08A minőség iránti megújuló igény együtt jelentkezik Európában a felsőoktatás általánossá válásával, a piaci folyamatok erősödésével. Tyúk-tojás probléma, hogy a felsőoktatás tömegesedésére adott válasz volt a bolognai felsőoktatási reformfolyamat, vagy ez törte át a gátat az alsóbb képzési szintek "lelki" tömegesedése, személytelenné válása, leértékelődése előtt. Tovább »
2010/III. szám – Felsőoktatás és munkaerőpiac
2011.02.21Vissza-visszatérő téma a felsőoktatási szakemberek között, hogy a hallgatók mibe is fognak a diplomájuk megszerzése után. Fontos feladat feltérképezni a munkaerőpiac és a felsőoktatás közötti kapcsolatot, valamint az egymásra épülő képzési szintek és az élethosszig tartó tanulás térhódítása hozta új helyzetet is. Tovább »
2010/II. szám – Felsőoktatás-menedzsment és Vezetői Információs Rendszer
2010.07.06
Hogyan mérhető az intézmények munkájának eredményessége, mire költötték el a pénzt, mi alapozza meg a döntési folyamatokat? Ma már elvárás az egyetemekkel szemben, hogy a vállalati-üzleti világban elterjedt mechanizmusokhoz igazodva működjenek. Az egyetem azonban alapvetően akadémiai logikájú intézmény.
Tovább »
Felsőoktatási MŰHELY füzetek 1.
2010.05.19A szerzők arra keresték a választ, mi áll a felsőoktatási jelentkező szám változásának hátterében, a felsőoktatási felvételi jelentkezések tendenciáit és azok változását vizsgálták. Tovább »
2010/I. szám – Bologna – az első évtized
2010.05.13
Megjelent a 2010-es évfolyam első száma, melynek fókuszában a a Jubileumi Miniszteri Konferencia áll. Bologna egy olyan képzési rend gyakorlati metaforája, amely a történeti esetlegességeket meghaladva még szélesebbre nyitja a kapukat a hallgatók számára.
Tovább »