Továbbtanulás vagy elhelyezkedés?
« vissza | 1 2 3 |
előre »
|
De vajon hogy vélekedik a kérdésről a munkaerő-toborzó szakma? Az állásközvetítő és fejvadász cégek szakemberei mit tanácsolnak: tanuljunk tovább, vagy inkább lépjünk be a munka világába?
A ProfiPower tanácsadójának tapasztalata szerint leginkább nem a felsőfokú képzés szintje számít a munkáltatóknak, hanem az, hogy az adott frissdiplomás melyik felsőoktatási intézményben és milyen területen szerezte meg oklevelét. Ez azt jelenti, hogy a különböző szakterületeken, bizonyos egyetemen vagy főiskolán szerzett diplomát szívesebben látják a munkaadók.
Érdemes tehát utánajárni, hogy azon a területen, ahol a pályakezdő tevékenykedni akar, melyik intézmény diplomáját preferálják a munkáltatók, illetve az adott szakon mely egyetemnek vagy főiskolának van komoly presztízse. Ezek az információk több helyről begyűjthetők: célszerű oktatási kiállításon, állásbörzéken és különböző kiadványokban, így például a Felvételi tájolóban átböngészni a lehetőségeket. |
Arra a kérdésre, hogy a munkába állást vagy a továbbtanulást ajánlja-e inkább az alapszakot elvégzetteknek, Végh Zoltán úgy válaszolt, hogy vannak olyan területek, ahol kívánatos a tudás elmélyítése, és érdemes még két évet rászánni erre. Ilyen például a pénzügyi, informatikai és mérnöki, amelyek esetében túlkereslet van az álláspiacon. Egyéb, így a marketing vagy HR területeken - ahol viszont túlkínálatról beszélhetünk - a versenyelőnyt inkább a szakmai tapasztalat jelenti, amelyet akár már az egyetemi évek alatt megszerezhet a fiatal.
A ProfiPower csoportvezetője összefoglalóan elmondta: az elmúlt öv évben nem változtak a munkát kínáló cégek elvárásai a frissdiplomásokkal szemben. Hozzátette: a vállalkozásoktól eddig nem érkezett olyan igény, hogy kifejezetten mesterdiplomával rendelkező pályakezdőket keresnek egy-egy pozíció betöltésére.
- 1. Továbbtanulás vagy elhelyezkedés?
- 2. A munkaadók a diploma megszerzésének helyét is nézik
- 3. Fontos a diploma, de nem helyettesíti a tapasztalatot