Esetgyűjtemény - 2010. július
| 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 |
előre »
|
Hibásan számolták össze a pontjaimat. Hova fordulhatok a hiba kijavításáért vagy jogorvoslatért?
Tisztelt Felvi Jogász!
A felvételi eljárás során felvételi pontszámomat hibásan számították ki, mivel annak ellenére, hogy időben beküldtem a 11. és 12. osztályban szerzett év végi eredményeimről szóló bizonyítvány másolatát, azokat nem vették figyelembe. Így az érettségi eredményem duplázásával számították ki pontjaimat, amely alapján biztosan nem fogom elérni az általam választott szakon a ponthatárt. Mit lehet ilyen helyzetben tenni?
Tisztelt Érdeklődő!
A Felvi Jogászhoz intézett kérdésére a következő válasz adható:
1. A felvételi eljárás során a pontszámításhoz szükséges dokumentumok benyújtásának végső határideje 2010. július 8-a volt.
2. Amennyiben Ön ezen határidőn belül benyújtotta az említett dokumentumokat, úgy elképzelhető, hogy - tekintettel arra, hogy a határidőn belül benyújtott dokumentumok feldolgozása folyamatosan zajlik - az Ön által említett dokumentumok még nem kerültek rögzítésre. (Ezzel kapcsolatosan érdemes figyelembe vennie a dokumentumok feldolgozottságát - ez az információ a személyes oldalon és az e-felvételi felületén egyaránt a Dokumentumok pont alatt található.)
3. Amennyiben a besorolási döntés az Ön által említett dokumentumok figyelmen kívül hagyásával születne meg, s emiatt a döntés Önre nézve sérelmes lenne, úgy Ön az elutasító döntés ellen jogorvoslattal élhet. A jogorvoslati kérelem előterjesztésének módjáról, határidejéről az elutasításról szóló határozat fog tájékoztatást tartalmazni.
Az esetre irányadó jogszabályok és jogszabályi rendelkezések:
• A Magyar Köztársaság Alkotmánya 70/F. §
• A felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény 73.§ (2), 75. § (4)
• A felsőoktatási intézmények felvételi eljárásairól szóló 237/2006. (XI.27.) kormányrendelet 25/B. § (1), 26. § (2)
- 1. Esetgyűjtemény - 2010. július
- 2. kérdés
- 3. kérdés
- 4. kérdés
- 5. kérdés
- 6. kérdés
- 7. kérdés
- 8. kérdés
- 9. kérdés
- 10. kérdés


